Wiosna w Asconie

Minęło kilka tygodni od mojego pobytu w Asconie i pomyślałem, że teraz będzie już odpowiedni moment, aby napisać jakiś tekst o tym, jak było. Bez emocji, obiektywnie i nadmiernego słodzenia…

Jean de Gonet – Relieur

Ten francuski introligator (ur. 1950) przygodę z rzemiosłem rozpoczął w wieku 17 lat. Po maturze i uwolnieniu się od obowiązków związanych ze służbą wojskową, zdał egzamin konkursowy i tym samym otrzymał posadę introligatora w Służbie Historycznej Marynarki Wojennej w 1971 roku.

Ken Grimwood – Powtórka

A dokładniej to „Replay”, ponieważ od kilku miesięcy oprawiam książki w języku angielskim. Już sporo czasu zajmuję się introligatorstwem, a tak wiele jeszcze przede mną. Przy tej oprawie ponownie spróbowałem wykonać coś po raz pierwszy i do ostatniego momentu zastanawiałem się, jaki będzie ostateczny efekt.

Introligator Polski

Od kilkunastu dni dostępny jest pierwszy numer drukowanej wersji biuletynu Stowarzyszenia Introligatorów Polskich – Introligator Polski. Na stronie internetowej SIP zainteresowani znajdą wszystkie informacje dotyczące tego wydawnictwa.

„Krwawy Południk”

Gdy otrzymałem powyższy tytuł do opracowania, czyli przygotowania projektu oprawy, poprosiłem klienta o przesłanie dostępnych materiałów, które byłyby pomocne w tym procesie.

Rękopis

To będzie post o oprawie rękopisu, który wykonałem w tym roku, ale już kilka miesięcy temu. Na koniec wykonałem kilkanaście zdjęć, po czym cały materiał powędrował do mojego komputerowego archiwum.

1 2 3 4