Weekend w Weimarze

Od lata ubiegłego roku wiele się wydarzyło i postów informujących o tym powinno być znacznie więcej. Nie mam jednak nic na usprawiedliwienie, dlatego od razu przejdę do meritum.

Wywiad dla Collectible Book Vault

Czuję się uhonorowany, że nowa seria wywiadów na stronie „Collectible Book Vault” poświęcona sztuce książki rozpoczęła się od mojej, skromnej osoby. Czas mija bardzo szybko, ale chyba udało mi się opowiedzieć 43-letnią historię Introligatorni Tylkowski w 12 minut…

Wiosna w Asconie

Minęło kilka tygodni od mojego pobytu w Asconie i pomyślałem, że teraz będzie już odpowiedni moment, aby napisać jakiś tekst o tym, jak było. Bez emocji, obiektywnie i nadmiernego słodzenia…

Jean de Gonet – Relieur

Ten francuski introligator (ur. 1950) przygodę z rzemiosłem rozpoczął w wieku 17 lat. Po maturze i uwolnieniu się od obowiązków związanych ze służbą wojskową, zdał egzamin konkursowy i tym samym otrzymał posadę introligatora w Służbie Historycznej Marynarki Wojennej w 1971 roku.

Ken Grimwood – Powtórka

A dokładniej to „Replay”, ponieważ od kilku miesięcy oprawiam książki w języku angielskim. Już sporo czasu zajmuję się introligatorstwem, a tak wiele jeszcze przede mną. Przy tej oprawie ponownie spróbowałem wykonać coś po raz pierwszy i do ostatniego momentu zastanawiałem się, jaki będzie ostateczny efekt.

Introligator Polski

Od kilkunastu dni dostępny jest pierwszy numer drukowanej wersji biuletynu Stowarzyszenia Introligatorów Polskich – Introligator Polski. Na stronie internetowej SIP zainteresowani znajdą wszystkie informacje dotyczące tego wydawnictwa.

1 2 3 4