Już za kilka tygodni w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się konferencja Stowarzyszenia Introligatorów Polskich.

Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej SIP, a link załączam tutaj – https://introligatorzypolscy.org.pl/konferencja-sip-2022/. Dodam, że w dniu rozpoczęcia konferencji otwarta zostanie wystawa prac członkowskich, na którą serdecznie zapraszam wszystkich miłośników tego pięknego rzemiosła, ale również miłośników książek w ogóle. Poza pracami współcześnie działających introligatorów będzie można zobaczyć kolekcję twórców papierów dekoracyjnych, oraz zestaw różnych narzędzi introligatorskich, tych z przełomu wieków oraz zupełnie nowych, którymi na co dzień posługuje się introligator-rzemieślnik. Wstęp jest bezpłatny.

Na wystawie zaprezentowane będą trzy moje oprawy z różnych okresów, ale swój udział w tym wydarzeniu zaakcentuję również wystąpieniem na konferencji. Podczas półgodzinnej prezentacji opowiem o technice BRADEL, a dokładnie o pięciu odsłonach tej popularnej techniki introligatorskiej.

Bradel x 5
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich powstało całkiem niedawno, dlatego bardzo się cieszę, że w tym niełatwym okresie i dzięki wysiłkowi wielu osób uda się zrealizować to przedsięwzięcie. Wdzięczność i podziękowanie kieruję również do władz Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, w której gościnnych murach wydarzenie się odbędzie.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam!